10 המלצות לאירועים באויר הפתוח של ברלין

לנצל את מזג האוויר של הקיץ לבילוי מיוחד בברלין

הטיול הממוצע ברחובות ברלין מבוסס על הליכה בין מוקדי התיירות המרכזיים שלה, כמובן שעם כניסה לאתרים המרכזיים שמצריכים כניסה אליהם: המוזיאונים המרתקים של העיר, בניין הרייכסטאג וכן הלאה.

כיאה לעיר שבה היופי בולט בכל פינה בצורות שונות – החל ממבנים היסטוריים יפים ועד ליצירות אומנות שמופיעות בכל צורה ברחובות – הרי שבאויר הפתוח של ברלין, תחת כיפת השמיים, תמצאו הרבה מאד דברים לעשות. הנה עשר הצעות מצוינות.
 

הבריכה בחוף הים המלאכותי Badeschiff
הבריכה בחוף הים המלאכותי Badeschiff
גני בירה

גני הבירה של ברלין הם אחד מסמלי ההיכר התרבותיים שלה, והם נפתחים בעיקר בחודשי הקיץ ברחובות ברלין ובאזורים השקטים שלה. אלו הם מקומות פתוחים בהם יושבים המוני אנשים סביב שולחנות ארוכים, לוגמים ממיטב הבירות של ברלין וטועמים מהמאכלים המקומיים. זוהי חוויה אותנטית שמוכיחה שגם בכוחן של בירות לשמח לבב אנוש.

מרפסות הגגות

אטרקציה נוספת שמעמידה את היופי של ברלין במרכזה. מעבר למיקום האידיאלי של מרפסות הגגות נהוג להתנסות בהן בצריכה של משקאות אלכוהוליים וקוקטיילים למיניהם. כמובן שניתן לתזמן את הישיבה על גבי הגגות לשעות הרומנטיות יותר, בעיקר השקיעה.

אוכל הרחוב של ברלין

דוכני הרחוב הברלינאים מאפשרים טעימה, תרתי משמע, מברלין ה"אמיתית". את החוויה הגדולה ביותר תקבלו בערבי חמישי בשוק האוכל מארקט הול (Markthalle Neun), אך במרוצת השנים נפתחו דוכנים ושווקים גם באזורים אחרים של ברלין. הם מציעים יופי של אווירה לצד אוכל איכותי (וזול!) מכל רחבי העולם.

מסיבות רחוב

מסיבות רחוב – מזוהות עם ברלין ומתקיימות בעיקר בחודשי הקיץ. המסיבות האלה אולי יזכירו לכם במידה מסוימת את תל אביב בלילות הלבנים או בחלק מהחגים, אך הכל עם שיק ברלינאי ואווירה צעירה וססגונית. הפסטיבלים המושקעים יותר כוללים אטרקציות שמשדרגות את החוויה עוד יותר.

ריקודים

שמה של סצנת הבילויים וחיי הלילה הברלינאים הולך לפניה. בברלין אפשר לרקוד לא רק במועדונים, אלא גם תחת כיפת השמיים. ב-Standbar Mitte נערכים מדי ערב ריקודים תחת כיפת השמיים, כשההתחלה היא שיעורי ריקוד. המלצה אחרת היא על המועדון הצף, Club der Visionere.

קונצרטים

הופעות מוזיקליות תחת כיפת השמיים מוסיפות מימד נוסף לחוויה הגדולה גם ככה, בייחוד שההופעות האלה חינם. בברלין נערכות שלל הופעות מוזיקליות ללא תשלום – גם במקרה הזה, בעיקר בחודשי הקיץ  - למשל ב-Neukolln's Kornerpark או Englischen Garten.

קולנוע

צפייה בסרט לא חייבת להיעשות בבתי הקולנוע (המצוינים) של ברלין, אלא יכולה להיות מתחת לכיפת השמיים. הקרנות של סרטי קולנוע נערכות בברלין בשלל מקומות פתוחים, עם אפשרות לחוויית צפייה אחרת ממה שאתם מכירים. נכון, אין תרגום בעברית, אך חוץ מזה יש את כל הדרוש לחוויה הקולנועית.

שחייה באגמים

בברלין יש ריאות ירוקות בהן גוונים שונים של כחול. יציאה לחיק הטבע או אפילו שחייה באגמים היא פעילות אידיאלית כשמזג האוויר מאפשר זאת. בפארק ה-Lietzwnseepark, ב"אגם הלבן" ובמקומות אחרים בברלין ובסביבתה תוכלו להתחבר אל הטבע בצורה הדוקה. מומלץ לבקר באגם שלכטנזה שבלב היער, כחצי שעה נסיעה מברלין ברכבת.

בריכה בנהר

אם אתם רוצים טבילה מסוג אחר, כדאי שתכירו את "ספינת הרחצה" (Badeschiff). זהו חוף מלאכותי שהוקם על גדות הנהר ושכולל רציף עץ ובו בריכה שמטשטשת את הגבולות בין נהר לבריכה. אם מוסיפים לכך בר משקאות אלכוהוליים מבינים את האטרקטיביות של המקום עוד יותר.

חוף ים מקורה

טוב, האטרקציה הבאה לא נמצאת בדיוק תחת כיפת השמיים, אלא במקום מקורה. ועדיין היא תזכיר לכם יותר מכל חוף ים. האיים הטרופיים הברלינאים (Tropical Island) הוא מעין פארק המשלב בין יער טרופי לבין פארק מים ובו בריכות ענקיות שמוקפת בחוף ים, על כל המשתמע מכך: חול אמיתי, כיסאות נוח, רשתות כדורעף ועוד. ד''ש למוכר הארטיקים.

 

גני הבירה של ברלין - בילוי מרענן
גני הבירה של ברלין - בילוי מרענן
 

כתבות שאולי יעניינו אותך